- Úvod
- Vinařské potřeby
- Digitální DTS meter na měření kvality vody
Digitální DTS meter na měření kvality vody
- Novinka

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
Digitální DTS meter na měření kvality vodySkladem198,00 Kč/ ks163,64 Kč bez DPH
Digitální měřič kvality vody v rozmezí 0 -999 ppm
DTS metr změří rychle a snadno mineralizace vaší vody. Skvělé pro měření pitné vody, vody v bazénu, akvarijní vody, nebo užitkové vody na zalévání zahrádky.
DTS metr se používá pravidelně při měření účinnosti filtrace pomocí reverzní osmózy nebo destilace.
Použití TDS mertu je jednoduché, odstaňte černý krytku pod šipky, zapnout zařízení tlačítkem ON/OFF a ponořit do připravené sklenice se vzorkem vody. Následně na Vám měřič ukáže množství rozpuštěných látek ve vodě a to v rozsahu 0 -999 ppm (přepočet částic na milion) nebo s přesností 10 ppm množství rozpuštěných látek ve vodě v rozsahu 1000 -9.990 ppm které označuje x10.
A jak to funguje?
TDS metr díky tomu že je voda vodivá umí změřit elektrickou vodivost a množství minerálů, kovů, iontů a soli, a automaticky přepočítá na hodnotu v ppm nebo mg/l — čím nižší číslo, tím čistší voda. Přístroj pracuje v rozmezí 0–50 °C.
Co měřič kvality vody umí?
- Rozsah stupnice 0–9990 ppm — pokryje vše od destilované vody až po vysoce mineralizované zdroje vody.
- Přesnost ±2 % — dostatečně přesný pro domácí použití i kontrolu profesionálních reverzních osmóz
- Funkce Hold — podrží na displeji naměřenou hodnotu, takže hodnotu měření uvidíte i po vytažení zařízení.
- Automatické vypnutí — pokud zapomenete měřič vypnout vypnete se po chvíli sám a šetří baterii.
- Předinstalované baterie — přístroj je připraven k použití ihned po vybalení
- LCD displej — dobře čitelný i za horších světelných podmínek
Orientační rozsah naměřených hodnot:
0–10 ppm: Destilovaná voda – maximální čistota
10–150 ppm: Purifikovaná voda – vynikající kvalita
150–250 ppm: Pitná voda – v normě
Nad 250 ppm: Vysoká mineralizace – možná slaná, kovová nebo nahořklá chuť; doporučujeme filtraci
Počet rozpuštěných látek ve vodě, má vliv na všechny organismy, čím více je rozpuštěných látek ve vodě, tím menší schopnost mají buňky organismu vstřebávat vodu a naopak.







