Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

Návody a recepty

Program na ředění alkoholu

Kvalitní Alkoholové esence ze Švédska

 

 

Po-domacku.cz - vše pro výrobu domácích pochutin

RSS

Turbo kvasnice Enzymy

Lihové aromata Ochucení lihovin Aktivní uhlí

Filtrace a číštění alkoholu Chladnomilé kvasnice

Vodka Kvasná nádoba Dubové soudky Rum

Kvasná zátka Dubové dřevo Lihoměr

Slivovice Hruška Meruňka Švestka

Whisky kvasnice Vodka kvasnice

Recept na domácí cider Cider kvasnice

Vinné kvasnice Tinktury Bylinky do alkoholu

Turbo kvasnice a ovocné kvasy

Založení ovocného kvasu


NÁVODY A POPIS ZBOŽÍ » Ovocné kvasy (cukr, kvašení)
Příprava a úprava ovoce pro ovocný kvas

* Ovoce pro zakládání kvasu musíte vždy mechanicky očistit nebo oprat a odstranit nahnilé části, stopky, listí a ostatní nečistoty.

* Ovoce poté zpracujte na kaši a dbejte na to, aby nebyly u peckovitého ovoce porušeny jádřince.


Tabulka obsahu zkvasitelných cukrů v jednotlivých druzích ovoceObsah celkového cukru na litr ovocného kvasu pro požadované procento alkoholu v kvasu

(Průměrný obsah přírodního zkvasitelného cukru v ovoci je 158 g na 1 litr ovocného rmutu. V tabulce je uvedený celkový obsah cukru, potřebný pro dosažení daného procenta alkoholu v kvasu. Proto pro získání hodnoty cukru, který je potřeba přidat, je nutné od celkové hodnoty odečíst ovocný cukr)

Příklad: Pro dosažení 16% alkoholu v kvasu je potřeba 312 g cukru na 1 litr rmutu, 312 g - 158 g = 154 g, tudíž se musí přidat na 1 litr ovocného kvas 154 g cukru.

Příprava rmutu (kvasu) vyžaduje co největší čistotu a přesnost. Dobře založený rmut je totiž základem pro dobrý destilát. Pokud se nedržíme přesných postupů, mohou být způsobené chyby nevratné.

Pokud máte špatný rmut, tak vám k dobrému destilátu nepomůže ani nejmodernější technologie destilace. Jakmile ovoce sklidíte, mělo by se okamžitě zpracovat, nejlépe ještě týž den. Pokud to není možné, doporučuje se ovoce zmrazit, aby se kvalita zralého ovoce uchovala a aby ovoce nezačalo předčasně plesnivět. K výrobě kvasu je nejlepší používat dobře dozrále (měkké) ovoce, které obsahuje nejvíce cukru a má nejsilnější aroma.

 

Čištění ovoce

Prvním krokem k dobrému kvasu je ovoce důkladně vyprat, aby se povrch ovoce zbavil možných bakterií, které by mohly založený kvas znehodnotit (tento postup neplatí pouze u květů bezu - pyl z květů by se mohl uvolnit do vody a mohla by být znehodnocena výtěžnost kvasu).

Dalším krokem je zbavení plodů stopek, listů a hnijících částí. Dříve byla praxe taková, že se nechávalo kvasit i nahnilé ovoce. Následovat tuto tradici však rozhodně nedoporučujeme. Nahnilé ovoce, stopky a jiné nečistoty nenávratně znehodnocují kvalitu kvasu a kvalitu výsledného destilátu. Hnilobné bakterie spotřebovávají při kvašení cukr, ale nepřetvoří jej na alkohol.

 

Příprava očištěného ovoce

Očištěné ovoce se musí pomačkat nebo rozdrtit, aby se kvašení usnadnilo a urychlilo. Doporučujeme přidat (ještě před přidáním kvasnic nebo turbo kvasnic) enzym pro ovocný kvas, který zlepšuje zkapalňování ovoce (rozkládá buněčnou strukturu a pektin v ovoci), uvolňuje ovocnou šťávu a zvyšuje chuť o 10-20%.  Enzymy také odstraňují "zákal" z ovocných nápojů a zjednodušují jejich následné čištění.

Rozmačkávání a drcení plodů se rozhodně nedoporučuje u peckovitého ovoce, jako jsou švestky, meruňky, broskve atd. Pecky (jádra) totiž nesmí být v žádném případě poškozeny nebo rozdrceny! Pokud by se tak stalo, uvolnil by se z jáder amygdalin (heteroglykosid), ze kterého vzniká enzymatickým rozložením jedovatý kyanovodík a benzaldehyd.


Pro drcení ovoce můžete použít následující možnosti:

-          Zahradní řezačka nebo mlýnek na ovoce (zpracování velkého množství jablek nebo hrušek - takto neupravujte peckovité ovoce!)
-          Mačkadlo na brambory (dobré pro menší množství měkkého ovoce)
-          Odšťavňovač (dobrý na brambory, mrkev nebo tvrdé hlízy v menším množství)
-          Velká vana a „gumáky“ (doporučená úprava peckovitého ovoce - tato metoda nepoškodí jádra plodů)

 

Kvasná nádoba

Pro kvas doporučujeme použít nádobu z potravinářského plastu nebo dřevěné sudy. Před založením kvasu je důležité kvasnou nádobu důkladně vyčistit určenými dezinfekčními prostředky a následně řádně a opakovaně vymýt čistou vodou. Sudy se mohou čistit i vysířením sirným knotem.

Kvasné nádoby musí mít dobře uzavíratelné víko, jinak může kvas začít octovatět a ztrácí na kvalitě. Velmi dobré je mít také kvasnou zátku, která umožňuje únik kvasných plynů (zejména CO2) z kvasné nádoby, ale neumožňuje přístup vzduchu dovnitř (kvůli možné kontaminaci bakteriemi).

 

Zakvašování a kvašení

Kvas do kvasné nádoby naléváme do cca 4/5 obsahu nádoby, aby se zabránilo ztráty kvasu, který by při kvasném procesu mohl přetéct. Voda se přidává jen do kvasu z hroznů a jiného bobulovitého ovoce, které se zakládá i s větvičkami. Nádobu po správném naplnění uzavřeme. V kvasné nádobě se v průběhu kvašení tvoří kysličník uhličitý, který se hromadí nad kvasem a zabraňuje přístupu vzduchu ke kvasu. Kysličník uhličitý však musíme nechat unikat, a proto je nejlepší použít kvasnou zátku, která umožňuje únik plynů z nádoby a zároveň zabraňuje přístupu vzduchu dovnitř.

Ukončení kvasného procesu poznáme tak, že kvasná zátka přestane bublat. To znamená, že kvasnice "požraly" veškerý cukr a následně umírají. Kvas by měl být uložen v pokojové teplotě. Teplota by neměla klesnout pod 20 °C. Při menší teplotě je kvasný proces pomalejší.

Bez použití kvasnic jde při kvašení ovocného rmutu o kvašení samovolné, způsobené kvasinkami, jenž byly na ovoci. Vada tohoto kvašení je, že nastupuje obvykle dost pozdě a v kvasu se tak v mezičase mohou rozmnožit různé bakterie, které mohou zahájit nevítanou činnost. Doporučuje se proto nástup kvašení podpořit přídavkem kvasnic nebo turbo kvasnic, které obsahují pouze čisté kultury kvasinek.

Důležitá je také správná aplikace kvasnic (a pokud to kvasnice vyžadují, tak i správné dávkování cukru) a dodržování správné teploty, aby se kvasnice mohly dobře rozvíjet, a aby kvašení začalo co nejdříve.

Kvašení dělíme na tři stádia. V prvním stádiu se kysličník uhličitý tvoří pomalu a dochází k rozmnožování kvasnic. Druhé stádium nazýváme "hlavním kvašením", kdy kvasnice produkují silnou kvasící činnost a vytváří se velké množství kysličníku uhličitého - tedy i stoupá teplota kvasu. Třetí stádium je tzv. "dokvašování", které se projevuje ustáváním bouřlivého kvašení. Tvorba kysličník uhličitého v tomto stádiu ustává a kvasnice přetvářejí poslední cukr v alkohol. Pomocí našich turbo kvasnic můžete dosáhnout rychlého a kvalitního kvašení s vysokým obsahem alkoholu a se skvělou vůní výsledného rmutu.

 

Uskladnění kvasu

Jakmile skončí kvasný proces, kvas je připraven k destilaci. Pokud jej nemůžete destilovat hned, je důležité kvas uskladnit ve zcela naplněné kvasné nádobě, která musí být neprodyšně uzavřená tak, aby se žádný vzduch nedostal ke kvasu. Takto zabezpečen se musí skladovat v chladu (mráz kvas nepoškodí). Kvas se doporučuje tímto způsobem skladovat maximálně 14 dní - delší doba skladování by mohla kvas poškodit.

 

Plody vhodné pro destilaci

Nejčastěji se dělá kvas z ovoce, které obsahuje velké množství přírodního cukru. 

Nejoblíbenější jsou peckovité plody:
švestky, třešně, višně, blumy, karlátky, mirabelky, ryngle, broskve a meruňky
Ovoce jádrové: jablka, hrušky
Bobulovité ovoce: hroznové víno, jeřabiny, oškeruše, maliny, ostružiny, rybíz, angrešt a borůvky
Dále můžeme kvasit: jalovec, bezinky, šípky, sušené ovoce (které má velké množství cukru), obilniny, kukuřici, brambory
Exotické suroviny: datle, fíky, svatojánský chléb, citrony, pomeranče, granátové jablka, melouny, banány, datle, topinambury (původní brambory)

Velký výběr našich turbo kvasnic Vám pomůže založit kvalitní kvas s vysokým obsahem alkoholu. Veškeré kvasnice naleznete zde.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Návod na výrobu slivovice

Ingredience na přípravu cca 25 l kvasu:

Švestky - 20 až 25 kg
Cukr - 162 g/1 litr kvasu
Enzymy - 1 balení
Kvasnice pro ovocné pálenky - 1 balení nebo 1/4 balení 8 kg Turbo kvasnic (8 kg Turbo kvasnice, Coobra 8, Alcotec 8, Coobra 6 a další)

 

Období sběru švestek: srpen – září – říjen
Období sběru trnek: říjen – listopad – prosinec

Obsah cukru v plodech: 11 – 16%
(celkové množství cukru pro dosažení 18% alkoholu je 158 g průměrné cukernatosti v 1 litru ovocného kvasu + 162 g cukru = 320 g cukru na 1 litr kvasu)

 

Příprava plodů

Dobře vyzrále plody švestek opereme v teplé vodě a očistíme od stopek, listí a jiných nečistot. Následně plody odpeckujeme, přičemž se pecky nesmí poškodit (poškozené pecky uvolňují škodlivé látky). Švestky zbavené pecek nakrájíme na plátky.

 

Příprava rmutu

1. Nachystáme si dobře vymytou kvasnou nádobu s obsahem ideálně 32 litrů.

2. Do nádoby nalijte připravené ovoce, přidejte balení enzymu a dobře promíchejte. Enzymy uvolňují šťávu a zvyšuje chuť kvasu o 10-20%.  Zároveň odstraňují "zákal" z ovocných nápojů a zjednodušují čištění. Tuto směs nechejte alespoň 24 hodiny odležet.

3. Následně přidejte balení kvasnic a dobře je v kvasu rozmíchejte. Turbo kvasnice/kvasnice urychlí kvasný režim, zvýší výtěžnost kvasu a dodají mu vůni a chuť ovoce.

4. Následně přidejte 162 gramů cukru na 1 litr kvasu (cca 4 kg cukru na 25 litrů kvasu)

5. Kvasnou nádobu hermeticky uzavřete a opatřete víko kvasnou zátkou. Optimální teplota pro kvašení je 17-20 °C. Doba kvašení se odvozuje od použitých kvasnic.

 

Průběh kvašení

Kvašení dělíme na tři stádia.

V prvním stádiu se kysličník uhličitý tvoří pomalu a dochází k rozmnožování kvasnic.

Druhé stádium nazýváme "hlavním kvašením". Kvasnice produkují silnou kvasící činnost, vytváří se velké množství kysličníku uhličitého a stoupá teplota kvasu.

Třetí stádium, tzv. "dokvašování" se projevuje ustáváním bouřlivého kvašení. Tvorba kysličníku uhličitého ustává a kvasnice přetvářejí poslední cukr v alkohol.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Návod na výrobu hruškovice

Ingredience na přípravu cca 25 l kvasu:

Hrušky - 20 až 25 kg
Cukr - 162 g/1 litr kvasu
Enzymy - 1 balení
Kvasnice pro ovocné pálenky - 1 balení nebo 1/4 balení 8 kg Turbo kvasnic (8 kg Turbo kvasniceCoobra 8Alcotec 8Coobra 6 a další)

 

Období sběru hrušek: srpen – září – říjen

Obsah cukru v plodech: 9 – 14%
(celkové množství cukru pro dosažení 18% alkoholu je 158 g průměrné cukernatosti v 1 litru ovocného kvasu + 162 g cukru = 320 g cukru na 1 litr kvasu)

 

Příprava plodů

Dobře vyzrálé hrušky opereme v teplé vodě a očistíme od stopek, listí a jiných nečistot a nakrájíme na plátky.

 

Příprava rmutu

1. Nachystáme si dobře vymytou kvasnou nádobu s obsahem ideálně 32 litrů.

2. Do nádoby nalijte připravené ovoce, přidejte balení enzymu a dobře promíchejte. Enzymy uvolňují šťávu a zvyšuje chuť kvasu o 10-20%.  Zároveň odstraňují "zákal" z ovocných nápojů a zjednodušují čištění. Tuto směs nechejte alespoň 24 hodiny odležet.

3. Následně přidejte balení kvasnic a dobře je v kvasu rozmíchejte. Turbo kvasnice/kvasnice urychlí kvasný režim, zvýší výtěžnost kvasu a dodají mu vůni a chuť ovoce.

4. Následně přidejte 162 gramů cukru na 1 litr kvasu (cca 4 kg cukru na 25 litrů kvasu)

5. Kvasnou nádobu hermeticky uzavřete a opatřete víko kvasnou zátkou. Optimální teplota pro kvašení je 17-20 °C. Doba kvašení se odvozuje od použitých kvasnic.

 

Průběh kvašení

Kvašení dělíme na tři stádia.

V prvním stádiu se kysličník uhličitý tvoří pomalu a dochází k rozmnožování kvasnic.

Druhé stádium nazýváme "hlavním kvašením". Kvasnice produkují silnou kvasící činnost, vytváří se velké množství kysličníku uhličitého a stoupá teplota kvasu.

Třetí stádium, tzv. "dokvašování" se projevuje ustáváním bouřlivého kvašení. Tvorba kysličníku uhličitého ustává a kvasnice přetvářejí poslední cukr v alkohol.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Návod na výrobu kalvádosu

Ingredience na přípravu cca 25 l kvasu:

Jablka - 20 až 25 kg
Cukr - 162 g/1 litr kvasu
Enzymy - 1 balení
Kvasnice pro ovocné pálenky - 1 balení nebo 1/4 balení 8 kg Turbo kvasnic (8 kg Turbo kvasniceCoobra 8Alcotec 8Coobra 6 a další)

 

Období sběru jablek: srpen – září – říjen

Obsah cukru v plodech: 8 - 11 %
(celkové množství cukru pro dosažení 18% alkoholu je 158 g průměrné cukernatosti v 1 litru ovocného kvasu + 162 g cukru = 320 g cukru na 1 litr kvasu)

 

Příprava plodů

Dobře vyzrálá jablka opereme v teplé vodě a očistíme od stopek, listí a jiných nečistot. Následně plody bez jádřinců nakrájíme na plátky.

 

Příprava rmutu

1. Nachystáme si dobře vymytou kvasnou nádobu s obsahem ideálně 32 litrů.

2. Do nádoby nalijte připravené ovoce, přidejte balení enzymu a dobře promíchejte. Enzymy uvolňují šťávu a zvyšuje chuť kvasu o 10-20%.  Zároveň odstraňují "zákal" z ovocných nápojů a zjednodušují čištění. Tuto směs nechejte alespoň 24 hodiny odležet.

3. Následně přidejte balení kvasnic a dobře je v kvasu rozmíchejte. Turbo kvasnice/kvasnice urychlí kvasný režim, zvýší výtěžnost kvasu a dodají mu vůni a chuť ovoce.

4. Následně přidejte 162 gramů cukru na 1 litr kvasu (cca 4 kg cukru na 25 litrů kvasu)

5. Kvasnou nádobu hermeticky uzavřete a opatřete víko kvasnou zátkou. Optimální teplota pro kvašení je 17-20 °C. Doba kvašení se odvozuje od použitých kvasnic.

 

Průběh kvašení

Kvašení dělíme na tři stádia.

V prvním stádiu se kysličník uhličitý tvoří pomalu a dochází k rozmnožování kvasnic.

Druhé stádium nazýváme "hlavním kvašením". Kvasnice produkují silnou kvasící činnost, vytváří se velké množství kysličníku uhličitého a stoupá teplota kvasu.

Třetí stádium, tzv. "dokvašování" se projevuje ustáváním bouřlivého kvašení. Tvorba kysličníku uhličitého ustává a kvasnice přetvářejí poslední cukr v alkohol.

----------------------------------------------------------------------------------------

Návod na výrobu višňovice

Ingredience na přípravu cca 25 l kvasu:

Višně - 20 až 25 kg
Cukr - 162 g/1 litr kvasu
Enzymy - 1 balení
Kvasnice pro ovocné pálenky - 1 balení nebo 1/4 balení 8 kg Turbo kvasnic (8 kg Turbo kvasniceCoobra 8Alcotec 8Coobra 6 a další)

 

Období sběru višní: květen – červen
Období sběru třešní: květen - červen

Obsah cukru v plodech višní: 6 - 11 %
Obsah cukru v plodech třešní: 7-12 %
(celkové množství cukru pro dosažení 18% alkoholu je 158 g průměrné cukernatosti v 1 litru ovocného kvasu + 162 g cukru = 320 g cukru na 1 litr kvasu)

 

Příprava plodů

Dobře vyzrálé plody višní/třešní opereme v teplé vodě a očistíme od stopek, listí a jiných nečistot. Následně plody odpeckujeme, přičemž se pecky nesmí poškodit (poškozené pecky uvolňují škodlivé látky). Višně zbavené pecek nakrájíme na plátky.

 

Příprava rmutu

1. Nachystáme si dobře vymytou kvasnou nádobu s obsahem ideálně 32 litrů.

2. Do nádoby nalijte připravené ovoce, přidejte balení enzymu a dobře promíchejte. Enzymy uvolňují šťávu a zvyšuje chuť kvasu o 10-20%.  Zároveň odstraňují "zákal" z ovocných nápojů a zjednodušují čištění. Tuto směs nechejte alespoň 24 hodiny odležet.

3. Následně přidejte balení kvasnic a dobře je v kvasu rozmíchejte. Turbo kvasnice/kvasnice urychlí kvasný režim, zvýší výtěžnost kvasu a dodají mu vůni a chuť ovoce.

4. Následně přidejte 162 gramů cukru na 1 litr kvasu (cca 4 kg cukru na 25 litrů kvasu)

5. Kvasnou nádobu hermeticky uzavřete a opatřete víko kvasnou zátkou. Optimální teplota pro kvašení je 17-20 °C. Doba kvašení se odvozuje od použitých kvasnic.

 

Průběh kvašení

Kvašení dělíme na tři stádia.

V prvním stádiu se kysličník uhličitý tvoří pomalu a dochází k rozmnožování kvasnic.

Druhé stádium nazýváme "hlavním kvašením". Kvasnice produkují silnou kvasící činnost, vytváří se velké množství kysličníku uhličitého a stoupá teplota kvasu.

Třetí stádium, tzv. "dokvašování" se projevuje ustáváním bouřlivého kvašení. Tvorba kysličníku uhličitého ustává a kvasnice přetvářejí poslední cukr v alkohol.

 

-----------------------------------------------------------------------------

Návod na výrobu vínovice

Ingredience na přípravu cca 25 l kvasu:

Vinná réva - 20 až 25 kg
Cukr - 162 g/1 litr kvasu
Enzymy - 1 balení
Kvasnice pro ovocné pálenky - 1 balení nebo 1/4 balení 8 kg Turbo kvasnic (8 kg Turbo kvasniceCoobra 8Alcotec 8Coobra 6 a další)

 

Období sběru vína: srpen – září – říjen

Obsah cukru v plodech: 15 – 22 %
(celkové množství cukru pro dosažení 18% alkoholu je 158 g průměrné cukernatosti v 1 litru ovocného kvasu + 162 g cukru = 320 g cukru na 1 litr kvasu)

 

Příprava plodů

Dobře vyzrálé hroznové trsy opereme v teplé vodě a očistíme od listí a jiných nečistot. Následně trsy rozmačkáme na kaši a odstraníme stopky, na kterých bobule rostou.

 

Příprava rmutu

1. Nachystáme si dobře vymytou kvasnou nádobu s obsahem ideálně 32 litrů.

2. Do nádoby nalijte připravené ovoce, přidejte balení enzymu a dobře promíchejte. Enzymy uvolňují šťávu a zvyšuje chuť kvasu o 10-20%.  Zároveň odstraňují "zákal" z ovocných nápojů a zjednodušují čištění. Tuto směs nechejte alespoň 24 hodiny odležet.

3. Následně přidejte balení kvasnic a dobře je v kvasu rozmíchejte. Turbo kvasnice/kvasnice urychlí kvasný režim, zvýší výtěžnost kvasu a dodají mu vůni a chuť ovoce.

4. Následně přidejte 162 gramů cukru na 1 litr kvasu (cca 4 kg cukru na 25 litrů kvasu)

5. Kvasnou nádobu hermeticky uzavřete a opatřete víko kvasnou zátkou. Optimální teplota pro kvašení je 17-20 °C. Doba kvašení se odvozuje od použitých kvasnic.

 

Průběh kvašení

Kvašení dělíme na tři stádia.

V prvním stádiu se kysličník uhličitý tvoří pomalu a dochází k rozmnožování kvasnic.

Druhé stádium nazýváme "hlavním kvašením". Kvasnice produkují silnou kvasící činnost, vytváří se velké množství kysličníku uhličitého a stoupá teplota kvasu.

Třetí stádium, tzv. "dokvašování" se projevuje ustáváním bouřlivého kvašení. Tvorba kysličníku uhličitého ustává a kvasnice přetvářejí poslední cukr v alkohol.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgLada [78.80.120.*]

img15.06.2020 07:24

cukr do kvasu

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Koupil jsem 400l naložených meruněk-kvasu již v rozředěné podobě. mám podezření, že to již bylo přepálené, nicméně břečka krásně meruňkově voní, ale zkouškou pálení byla malá alkoholová výtěžnost, cca 3-4%. pokud přidám do břečky cukr a poté kvasinky, zkvasí mi to pro opětovné pálení znova? A kolik mám dát cukru na 1l břečky? sudy byli otevřené dlouho a v teple, také mohl alkohol vyvětrat Děkuji a hezký den VK

ODPOVĚDĚT

imgMajitel obchodu [89.24.49.*]

img16.06.2020 07:08

Re: cukr do kvasu

Dobrý den, bohužel s něčím podobným jsme se nesetkali, proto Vám nedokážeme poradit. S pozdravem, admin

ODPOVĚDĚT

imgŠtevo [85.237.234.*]

img22.07.2018 13:11

Cukr

Doporučuje sa přidávání cukru do kvasu i na tři krát. Znamená to, že pokaždé ho musíme rozpustit ve vodě ? I tehdy, kyž je sud naplněn do 2/3 , a poměr vody k dužině je podle návodu a teda více vody tam nechci ? Shrnuto: je vhodné dosypání cukru jenom tak, do zákvasu a zamýchat?

ODPOVĚDĚT

imgJ.poky [178.255.168.*]

img25.11.2018 20:12

Re: Cukr

Dobrý den. Já v životě žádný cukr ani kvasnice do kvasu nepřidával a vždy jsem měl výtěžnost např. ze 1oo l jablečného kvasu cca 9l pálenky 51%. Záleží zda vám jde o kvalitu nebo o kvantitu. Ale podle mého názoru cukr do jablečného nebo švestkového kvasu v žádném případě nepatří.

ODPOVĚDĚT

imgMajitel obchodu [89.24.60.*]

img23.07.2018 06:07

Re: Cukr

Dobrý den, cukr se může přidávat i nerozpuštěný, jen je dobré kvas následně pořádně promíchat. S pozdravem admin

ODPOVĚDĚT

imgmilan [93.185.8.*]

img29.12.2017 21:19

kvas nedokvasil

Dobrý den, připravil jsem citronový kvas. V jeden den stejné množství ovoce a cukru a přidané sušené vinné kvasinky do dvou stejných nádob. Jedna dokvasila na jedno procento cukru a druhá zůstala stát na šestnácti. Nevím co s tím, nepomohlo ani opětovné přidání další dávky kvasinek. Milan

ODPOVĚDĚT

imgStano [212.55.246.*]

img18.10.2017 07:28

doba kvasenia

Dobrý deň. aká je približne doba kvasenia pri použití enzýmu FM + kvasníc Pot Distillers pre ovocný kvas 18% v jablkovom kvase a pri teplote cca.10-15°kvasna nádoba ma 100.l ? Zn. začiatočník

ODPOVĚDĚT

imgadmin [.*]

img19.10.2017 09:38

Re: doba kvasenia

Teplota je velmi nízká , kvašení bude probíhat delší dobu, přesný čas nejde určit.

ODPOVĚDĚT

imgStano [91.127.140.*]

img21.10.2017 11:16

Re: Re: doba kvasenia

minimalna teplota by mala byt aspon 20°?

ODPOVĚDĚT

imgadmin [37.48.50.*]

img22.10.2017 11:02

Re: Re: Re: doba kvasenia

Na turbo kvasnice by měla být teplota min. 17 °C.

ODPOVĚDĚT

imgJá :-) [90.179.117.*]

img09.01.2016 14:38

Kvas a mráz

Ahoj,jak je to s mrazem který působí na kvas?Vadí nebo nevadí?Mám venku naložený jablečný kvas,který mi několikrát lehce zmrzl

ODPOVĚDĚT

imgdvořák jan [77.242.95.*]

img02.08.2017 17:34

dotaz

Lze použít hrozno do kvasu z jablek nšebo švestek ?

ODPOVĚDĚT

imgOndřej [217.197.146.*]

img07.09.2017 20:37

Re: dotaz

Zdravím kombinace hroznů a jablek je dobrá volba máme odzkoušené. Výsledek krásně voňavý a jemný

ODPOVĚDĚT

imgadmin [.*]

img11.01.2016 09:58

Re: Kvas a mráz

Dobrý den, mráz mohl pozabíjet kvasinky, ale je možné že po oteplení se vytvoří nové. S pozdravem Alkoholesence.cz

ODPOVĚDĚT

imgadmin [85.71.4.*]

img07.10.2015 06:56

bezový rmut

Dobrý den, bezový kvas se bude chovat stejně jak ostatní kvasy, dokud bude mít cukr bude kvasit, odhadovaná doba je závislá na cukernatosti plodů, přidaného cukru, použitých kvasnic a podmínek v jakých kvas kvasí. S pozdravem admin

ODPOVĚDĚT

imgzdenek [93.91.154.*]

img07.10.2015 08:52

Re: bezový rmut

diky za odpoved,cukernatost plodu nevim,mam 2O kg plodu,3kg cukr a potravinarske drozdi

ODPOVĚDĚT

imgzdenek [93.91.154.*]

img06.10.2015 20:56

bezovice

jak dlouho kvasí rmut z bobulí bezu,děkuji

ODPOVĚDĚT

imgdrak [109.80.107.*]

img23.07.2014 13:47

chybny udaj

320g cukru na 1 litr kvasu je blbost

ODPOVĚDĚT

imgAdmin [85.71.4.*]

img23.07.2014 15:15

Re: chybny udaj

Dobrý den, děkujeme za Vaši poznámku. Máme v hodnotě cukru chybu, kterou odstraníme,v hodnotě cukru na 1 litr ovocného kvasu je již započitáná průměrná hodnota cukru obsáhlého v ovoci (158g), tudíž se na 1 litr kvasu přidává 162g (více cukru není na škodu) pro dosáhnutí 18% alkoholu v kvasu.

ODPOVĚDĚT

imgJan [91.127.95.*]

img21.01.2015 19:26

Re: Re: chybny udaj

Na 100l kvasu je treba 4-5 kg cukru alebo 100l x 162g = 16200g = 16,2 kg cukru? Ja bysom pridal maximálne 1kg cukru na podporenie kvasenia. Také obrovské množstvo cukru kvasinky úplne nespracujú a z toho množstva cukru, ktoré stihnú spracovať, vyrobia iba čistý lieh, krorým znehodnotíme výsledný produkt.

ODPOVĚDĚT

imgadmin [85.71.4.*]

img22.01.2015 09:43

Re: Re: Re: chybny udaj

Dobrý den, děkujeme za Váš příspěvek. Pokud na 100 litrů kvasu dáte pekařské nebo žádné kvasnice, je 1 kg cukru vhodný. Pokud použijete kvasnice určené pro ovocné kvasy s tolerancí, až 15% alkoholu nebo kvasnice turbo, které mají toleranci 20% alkoholu je 6 až 17 Kg cukru v pořádku a tyto kvasnice vykvasí tento cukr do sucha.(Čerpáme ze zkušeností spokojených zákazníků:)). Dále je mýtus, že větší obsah alkoholu v kvasu je na škodu, naopak čím více mate alkoholu v kvasu, tím silnější je aroma a chuť výsledné pálenky, protože alkohol maceruje ovocné prvky z kvasu. Kvas který dosáhne 15% alkoholu je takzvaně "zalihovaný" a nezkazí se Vám. Admin

ODPOVĚDĚT

imgPM [94.113.252.*]

img25.10.2017 16:55

Re: Re: Re: Re: chybny udaj

Pokud je doporučujete dát do 100L kvasu 16kg cukru při použití těch vašich kvasnic a 1kg bez kvasnic, tak si přece logicky vyberu to druhé. Já mám 800L kvasu a do každé bečky jsem dal 2kg. I tak mě to stálo 2kgx8bečekx20,-=320,-. S vaším dávkováním bych se nedoplatil.

ODPOVĚDĚT

imgadmin [85.71.4.*]

img26.10.2017 07:04

Re: Re: Re: Re: Re: chybny udaj

Nadávejte tam třeba nic, je to Vaše volba.

ODPOVĚDĚT