Úvod Příslušensví»Filtrace a čištění alkoholu » Z Filtr Komplet (filtrace alkoholu)


        

Z Filtr Komplet (filtrace alkoholu)

Z filtrační jednotka komplet na číštění alkoholu

img

 

Dostupnost: Skladem
Číslo produktu: R55451/b
cena s DPH bez DPH: 1 471,07 Kč (55,52 EUR)
cena s DPH s DPH (21.0 %):
1 780,00 Kč (67,18 EUR)

Kompletní specifikace

Z Filtr komplet pro kvalitní filtraci destilátů , design Z – filtru je navržen tak, aby aktivní uhlí bylo maximálně využito. Z – Filtr přefiltruje 10 litrů lihoviny, která má méně než 50% za 8 až 10 hodin.  Při maximálním využití filtrační jednotky je možné přefiltrovat až 20 litrů lihoviny.

 

Funkčnost Z – filtru komplet:

10 litrů  max. 50 % lihoviny za 8 až 10 hodin

20 litrů max. 50% lihoviny za 20 hodin

 

Z- filter komplet balení obsahuje:

Z filtr cartridge

Víčka na uzavření vstupu pro aktivní uhlí do cartridge (bílá barva)

Hadice se šroubovacím víčkem (černým) (pro vstup destilátu do filtrační jednotky)

Víčko se sítkem (černé) (nahradí se hadicí s víčkem pro vstup)

Víčko s adaptérem (černé) (pro výstup destilátu z filtrační jednotky)

Sáček aktivního uhlí ( 1 náplň – toto uhlí nelze regenerovat)

5 oválných filtrů ( aplikace do víčka pro výstup)

10 litrový kýbl z chemicky tolerantního plastu + víko se vstupem pro Z – filter

10 litrový kýbl z chemicky tolerantního plastu s víkem, + otvor pro kohoutek

Kohoutek s regulací průtoku + těsnění

 

Složení filtrační jednotky:

Před prvním použitím  Z cartridge propláchněte teplou vodou. Následně vstupem, který je uzavřen bílím víčkem, nasýpejte balení aktivního uhlí (pozor součástí balení je uhlí na jedno použití). Ujistěte se také, že z každé strany Z –filtru je cca 0,5 cm volného prostoru, aktivní uhlí po aktivaci nabírá na objemu. Pokud by jste měli filtr napěchovaný mohla by se filtrace zpomalit nebo úplně zastavit. Otočte filtrační jednotku, tak aby bylo bíle víčko a černé víčko se sítkem dole. Odšroubujte černé víčko s adaptérem a pomalu do jednotky pouštějte teplou vodu po dobu cca 5 minut, teplá voda aktivuje uhlí a vypláchne uhelný prach. Následně do víčka s adaptérem vložte 1 kus oválného filtru a našroubujte víčko zpět na filtrační jednotku. Ujistěte se že víčko těsní! Z cartridge otočte tak, aby víčko s bílou barvou a černé víčko se sítem byli navrchu. Počkejte, než vykape voda. Následně odšroubujte černé víčko se sítem a nahraďte ho víčkem s hadicí pro přívod lihoviny. Připravte si dva kýble, ujistěte se, že oba kýble jsou čisté! První kýbl s víkem a otvorem pro vstup adaptéru Z- Filtru položte na rovnou plochu. Z filtr nasaďte na kýbl a zajistěte, aby byla Z-filtrační jednotka stále v 90° . Druhý kýbl  s kohoutkem pro regulaci průtoku dejte na vyvýšenou plochu, tak aby hadici pro vstup bylo možné aplikovat na kohoutek kýblu.

 

Filtrace:

Do kýblu s kohoutkem nalijte produkt, který chcete čistit, berte na vědomí, že alkohol by neměl mít více jak 50%! Pokud by měl větší procento alkoholu, nemůžeme Vám zaručit výsledek! Pomoci kohoutku nechte do filtrační jednotky slabě proudit lihovinu. Jakmile proteče 200 až 300 ml produktu, toto množství opětovně nalijte zpět do vrchního kýblu. Těchto 200 až 300ml přefiltrované lihoviny může obsahovat zbytek vody a případné poslední nečistoty z aktivního uhlí.  Takto připravenou filtraci můžete nechat pracovat. 10 litrů lihoviny by jste měli mít přefiltrované za dobu 8 až 10 hodin.  Filtrace 20 litrů lihoviny by měla trvat okolo 20 hodin.

 

Čištění filtrační jednotky:

Po ukončení filtrace vysypte veškeré aktivní uhlí (součástí balení je uhlí, které nelze regenerovat) a vypláchněte celé zařízení, tak aby bylo naprosto čisté!

 

Země původu: Nový Zéland

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

comment

NTRiMTc